Profil Firmy

Shamir Optical Industry Ltd. jest wiodącym producentem najwyższej klasy progresywnych i jednoogniskowych soczewek okularowych oraz prasówek do produkcji soczewek. W ciągu  czterech dekad istnienia, Shamir ugruntował swą pozycję jako firma znana ze swej innowacyjności, najnowocześniejszych technologii oraz surowej kontroli jakości produktów. Optycy i laboratoria optyczne na całym świecie doceniają zarówno szybkość reakcji na zmiany i potrzeby rynkowe, jak i zdolność do realizowania projektów optycznych i całych linii produktów na specjalne zamówienie.

Założona w 1972 roku firma Shamir początkowo zajmowała się produkcją soczewek dwuogniskowych, w niedługim czasie rozpoczęła prace nad soczewkami progresywnymi i w chwili obecnej Shamir jest zaliczany do pierwszej piątki wiodących producentów soczewek progresywnych na świecie. W chwili obecnej Shamir posiada dwa odziały przeznaczone do produkcji form i półproduktów oraz dziewięć laboratoriów recepturowych, zatrudniając w sumie około 1 800 osób na całym świecie.

W lipcu 2011 roku miała miejsce fuzja w wyniku której firma Essilor stała się 50% udziałowcem firmy Shamir Optical Industry. Tym samym firma Shamir przestała być notowana na rynku akcji NASDAQ i stała się na powrót prywatną firmą.
 

 

Inwestując przede wszystkim w prace badawczo-rozwojowe firma Shamir wypracowała technologie o przełomowym znaczeniu, sytuując się tym samym wśród producentów najnowocześniejszej progresywnej technologii optycznej. Technologiczne portfolio firmy tworzą: Eye-Point Technology®, Direct Lens Technology®, As-Worn Technology™ oraz FreeFrame Technology™. Technologie te mają zastosowanie w tworzeniu szerokiej gamy produktów zawierających projekty soczewek i form do produkcji soczewek, progresywne półprodukty, soczewki jednoogniskowe oraz soczewki progresywne o wewnętrznej powierzchni progresywnej.

Shamir wykorzystuje do produkcji soczewek szerokie spektrum indeksów w materiałach organicznych oraz Trivex i poliwęglan. Jesteśmy w stanie odpowiedzieć na każde zapotrzebowanie rynku posiadając w swojej ofercie cały zakres soczewek okularowych. Od konwencjonalnych soczewek progresywnych, poprzez soczewki biurowe, jak również indywidualne soczewki jednoogniskowe wykonywane w technologii freeform, zaawansowane soczewki do opraw sportowych oraz spersonalizowane soczewki progresywne z wewnętrzną progresją. Dodatkowo szczycimy się opracowanym przez nas oprogramowaniem kalkulacyjnym do soczewek freeform, który dostarczamy do laboratoriów recepturowych na całym świecie.

Salony optyczne i optometryści mogą polegać na firmie Shamir jako dostawcy unikatowych rozwiązań w zakresie korekcji wzroku.

 

 

 

Profil Firmy

© 2011 Shamir Optical Industry Ltd. designed by studio3