​Close-Up™

Zmienna wartość insetu

DLACZEGO CLOSE-UPTM?

Obecnie prawie każdy z nas spędza godziny, korzystając z urządzeń cyfrowych, co skutkuje coraz częstszym patrzeniem z małej odległości i większą konwergencją. Optyka musi zmierzyć się z nowymi wyzwaniami, by zapewnić najlepszą jakość widzenia.

Mniejsze dystanse robocze oznaczają, że oczy często się zbiegają. Zbieżność, indywidualna cecha fizjologiczna każdego człowieka, jest szczególnie istotna w przypadku soczewek progresywnych. Stopień zbieżności wymaganej i osiągniętej wpływa na jakość widzenia z bliska w trakcie wykonywania pracy z małej odległości. Współcześnie projektowane soczewki są „uniwersalnie zoptymalizowane” do patrzenia z bliska, z przeciętną wartością przesunięcia bliży względem dali, co w większości wypadków się sprawdza. Jednak gdy występują jakiekolwiek nieprawidłowości, widzenie z bliska może być niezogniskowane lub wąskie.

Optymalne rozwiązanie dla każdego wymaga w sposób oczywisty wyższego stopnia personalizacji.

 

TECHNOLOGIA CLOSE-UP™ ZMIENNA WARTOŚĆ INSETU

Technologia Close-UpTM firmy Shamir dostosowuje przesunięcie strefy czytania każdej soczewki do indywidualnego rozstawu źrenic w bliży każdego pacjenta. Dostosowanie odbywa się z progresją 0,1 mm w zakresie od 0 do 5 mm. Ta zaawansowana technologia projektowania soczewek pozwala tworzyć soczewki odpowiadające indywidualnym różnicom, począwszy od cech fizjologicznych, takich jak rozstaw między źrenicami, długość ramion lub zakłócenia zbieżności/rozbieżności, aż po styl życia, rodzaj pracy, różne hobby i tym podobne. W efekcie otrzymujemy wysoce spersonalizowane soczewki, spełniające obecne wymogi jakości widzenia, typowe i nietypowe, do patrzenia z bliskiej i pośredniej odległości.

 

TECHNOLOGIA CLOSE-UP™– NIEZBĘDNA DLA OPTYMALNEJ JAKOŚCI WIDZENIA

Znany jest szereg przypadków, które wymagają specjalnej uwagi, aby zapewnić pacjentowi jakość bliskiego widzenia, która mu się należy.

 

close up lens 1     close up lens 2

 

 

TECHNOLOGIA SHAMIR CLOSE-UP™ jest dedykowana osobom z: 

• Niestandardowo dużym rozstawem źrenic,
• Asymetrią źrenic,
• Nietypowym przechyleniem głowy,
• Jednowzrocznością,
• Problemem konwergencji lub dywergencji,
• Niestandardową odległością do pracy,
• Brakiem adaptacji do soczewek progresywnych.

Dzięki prostemu pomiarowi rozstawu źrenic do bliży, Close-UpTM zapewnia najlepszą jakość widzenia.

 

​Close-Up™

© 2011 Shamir Optical Industry Ltd. designed by studio3